napis

XI Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach - z Łukaszem Zabrydem

spotkanie autorskie XI

15 czerwca w GBP w Spytkowicach odbyły się dwa spotkania autorskie z Łukaszem Zabdyrem - krakowskim grafikiem, ilustratorem i twórcą komiksów. Zadebiutował jako twórca komiksów z serii humorystycznych stripów pt. "Jacuś" do katolickiego tygodnika dla dzieci "Dominik". W latach 1999-2007 powstało ponad 400 historyjek. W 2003 r. wydał album komiksowy "Hirek&As. Gdy w Egipcie rządził Faraon" - komiks w odcinkach publikowany był w "Płomyczku". Ponadto jest ilustratorem książek dla dzieci autorstwa pani Ewy Stadmuller i ks. J. Twardowskiego.

spotkanie autorskie XI

W trakcie warsztatów rysunkowych Ł. Zabdyr przedstawił zawód ilustratora i pokazał ćwiczenia graficzne zachęcające do rozwijania własnych zdolności. Grafik podkreślał, że cechą rysownika jest cierpliwość i solidność - Predyspozycje do rysowania mają wszyscy, reszta to praca. Pokazywał jak rysować smoki i inne zabawne postaci. Dzieci poznały jak z literek alfabetu stworzyć aniołka, biedronkę, żyrafę czy baranka. Dowiedziały się jak przy użyciu prostych kropek i kresek wyrażać emocje i tworzyć zabawne buźki. Przy wykorzystaniu liter, uczestnicy w kilka minut wykonali rysunek samochodu, kota czy zamku.

Po spotkaniu można było również kupić książkę z ilustracjami gościa oraz zdobyć jego bardzo oryginalny autograf. Każdy z uczestników otrzymał wykonany specjalnie dla niego pamiątkowy rysunek.

W spotkaniach uczestniczyło 75 osób, w tym uczniów ZSP w Spytkowicach i Ryczowie oraz SP w Przewozie.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt