W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”. Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Za udział w tej kampanii otrzymaliśmy dyplom i podziękowanie.

W niedzielne popołudnie 9 stycznia, w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach, odbył się koncert noworoczny „Wierzę w światło”. Jego organizatorem był chór parafialny „Credo”.

W dniach od 2 listopada do 19 listopada nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Dzień Pluszowego Misia”, która organizowana jest przez Fundację „Mam Marzenie” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

10 listopada, w ostatni dzień nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.