Aby samemu stać się lepszym,

nie musisz czekać na lepszy świat”.

(Phil Bosmans)

Szanowni Państwo!

Szkolne Koło Wolontariatu „My dla innych”, Nauczyciele i Dyrekcja szkoły zapraszają społeczność szkolną i naszych Przyjaciół do wzięcia udziału w zbiórce rzeczowej dla mieszkańców walczącej Ukrainy. Łącząc się w geście solidarności z potrzebującymi, chcemy wesprzeć działania Gminy Spytkowice oraz Pana Krzysztofa Posackiego, który przekazuje nam bieżące potrzeby tych, którzy zmuszeni są walczyć o swoją Ojczyznę albo z niej uciekać.

W tej chwili będziemy zbierać takie artykuły, jak:

• woda mineralna (najlepiej w małych butelkach), soczki dla dzieci o małych pojemnościach,

• środki higieniczne: chusteczki higieniczne i nawilżone, pieluchy jednorazowe, mydło, szczoteczki i pasta do zębów,

• środki opatrunkowe (bandaże, plastry i kompresy, gazy jałowe, opaski uciskowe i elastyczne, płyny odkażające i dezynfekujące rany), apteczki pierwszej pomocy, środki przeciwbólowe, koce termiczne,

• żywność długoterminowa, a przede wszystkim konserwy z otwieraniem, batony energetyczne, suszone owoce, kaszki błyskawiczne, mleko w proszku dla dzieci,

• nowe koce i śpiwory, małe poduszki,

• nowe termosy, kubki termiczne, latarki.

Zbiórka w naszej szkole potrwa od 1 marca (wtorek) do 4 marca (piątek).

Prosimy, by dary przynosić w godzinach pracy szkoły i składać je w wyznaczonym miejscu przed pokojem nauczycielskim.

O kolejnych inicjatywach podejmowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz Ukrainy będziemy informować na bieżąco.

Zawsze mogliśmy liczyć w czasie organizowanych akcji i zbiórek na Państwa wielkie serca. Jesteśmy przekonani, że i tym razem tak będzie!

Wśród nas mieszkają, żyją, pracują i uczą się Ukraińcy. Pokażmy im, że jesteśmy solidarni z ich DZIELNYM NARODEM – RAZEM DLA UKRAINY!

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem.

Agnieszka Harmata