Andrzejki są starą tradycją ludową, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wierzono, że dzień ten ma magiczną moc, gdyż przepowiadał przyszłość.

Jak co roku, klasy 1-3 wraz z wychowawcami, bawiły się podczas Andrzejek. Każda grupa we własnej sali, oddała się magii wróżb i przepowiedni na przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, co im przyniesie los: szczęście, pieniądze, szaloną podróż, a może jakąś inną niespodziankę. Nie zabrakło lania wosku czy ustawiania butów. Uczniowie na serduszkach wróżyli imiona swoich przyszłych sympatii.

Na dzieci oprócz wróżb czekał również słodki poczęstunek. Całość imprez uświetniała muzyka i zabawy taneczne.

Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz  emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Justyna Kaptur