Człowiek jako istotny składnik przyrody zajmuje zaszczytne miejsce pośród gatunków przemierzających wody, lądy i powietrze na naszej planecie. Nie powinien więc dziwić fakt, iż biologia od lat przyciąga do siebie młodych pasjonatów, którzy chcą zgłębić tajniki funkcjonowania życia. Pasje uczniów należy bezwzględnie wspierać, niezależnie od dyscypliny naukowej, którą wybrali.

W naszej szkole mamy trzech uczniów, którzy z pełnym profesjonalizmem hodują i obserwują: owady, pająki, gady, płazy oraz ssaki. Cezary Sarad, Karol Gołba oraz Wiktor Zięba dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Chłopcy poprowadzili już dwukrotnie zajęcia w klasach i zaprezentowali swoje okazy. Opowiadali o niszy ekologicznej oraz preferencjach pokarmowych egzotycznych węży, pająków, jaszczurek oraz mrówek.

Hodowane przez chłopców okazy to np:

1. Barchypelma hamorii

2. Chromatopelma cyaneopubescens