Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii, który objęty był patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz patronatem edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu, natomiast współorganizatorami: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.

Celem konkursu było upamiętnienie postaci: generała brygady pilota Stanisława SKALSKIEGO – jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; generała broni Józefa HALLERA – wielkiego twórcy Niepodległej oraz przełomowego wydarzenia historycznego jakim była BITWA WARSZAWSKA zwana też Cudem nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzenia.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych przygotowując twórcze, pomysłowe oraz wartościowe pod względem historycznym formy pracy: plastyczną i multimedialną. Jury konkursowe doceniło prace naszych podopiecznych. W gronie zwycięzców i wyróżnionych znalazło się siedmioro naszych uczniów.

Tytuł LAUREATA uzyskali:
- w kategorii klas 7-8: prezentacja multimedialna:
RADOSŁAW SMURZYŃSKI (opiekun: Janina Jezierska-Bobak)
- w kategorii klas 1-3: praca plastyczna:
FRANCISZEK WIDLARZ (opiekun: Kazimiera Łosiowska)
WOJCIECH WRONA (opiekun: Justyna Kaptur)

WYRÓŻNIENIA otrzymali:
- w kategorii klas 7-8: prezentacja multimedialna:
JOANNA PIÓRO (opiekun: Janina Jezierska-Bobak)
STANISŁAW DĘBSKI (opiekun: Janina Jezierska-Bobak)
- w kategorii klas 4-6: prezentacja multimedialna:
JAN PRZYTUŁA (opiekun: Małgorzata Balonek)
- w kategorii klas 1-3: praca plastyczna:
LENA SOŁTYS (opiekun: Grażyna Sołtys).

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród miała miejsce 14 maja 2021 r. w Nowym Sączu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

gala Nowy Sącz