Ostrożni- bezpieczni!- tak brzmi hasło, które każdy uczeń klasy I już doskonale pamięta.

W poniedziałek 24.05.2021r uczniowie klas Ia i Ib wybrali się z przyjemnością na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachowicach. Uczniowie podczas wizyty mogli przyglądnąć się z bliska jak wygląda praca strażaków.

Dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych oraz dowiedziały się jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka oraz dodatkowo każdy mógł potrzymać wąż strażacki, co było największą atrakcją dla dzieci.

Był to dzień  pełen nowych doświadczeń, nauki i pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie dziękujemy  Panu Prezesowi Tadeuszowi Dębskiemu za umożliwienie poznania specyfiki pracy strażaka oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego .