Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

(Wisława Szymborska)

Z radością pragnę poinformować, że nasza szkoła wzbogaciła się o nowe książki podarowane nam przez Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”. 5 stycznia br. przyjechała do nas ogromna przesyłka zawierająca 48 pozycji książkowych w ilości 500 egzemplarzy!!! Wartość rynkowa darowizny to 22 531,05 złotych!!!

Na imię mi Waluś.

Ciągle marzę o tym, żeby mieć piękny samolot i latać,

gdzie tylko dusza zapragnie…”.

Od 1 października klasa 3a bierze udział w projekcie „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”.

Projekt organizowany jest przez Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauk na rok szkolny 2021/2022.

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas drugich biorą udział w III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III - „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”.

Nasza szkoła bierze udział w akcji „ŻONKILE”

Organizatorem akcji jest: POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich