5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia.

W naszej szkole świętowaliśmy 6 grudnia, w magicznym Mikołajowym dniu. Społeczność szkolna ubrana na czerwono podkreślała wyjątkowość dnia. Na szkolnym korytarzu przygotowana została gazetka o wolontariacie, z której można było dowiedzieć się: co to takiego jest wolontariat, jak można pomagać innym, jakie są działania naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Odbył się również kiermasz wypieków i loteria fantowa. Wolontariusze z wielką chęcią przygotowywali ciasta i ciasteczka świąteczne na kiermasz. Pachniało w całej szkole…. Loteria fantowa była dla wielu uczniów bardzo ekscytującym przeżyciem, każdy los wygrywał.

Agata Flaga