Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                                                 (Wisława Szymborska)

 

Z radością pragnę poinformować, że nasza szkoła wzbogaciła się o nowe książki podarowane nam przez Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”. 5 stycznia br. przyjechała do nas ogromna przesyłka zawierająca 48 pozycji książkowych w ilości 500 egzemplarzy!!! Wartość rynkowa darowizny to 22 531,05 złotych!!!

Wśród przekazanych nam książek znajdują się piękne wydania takich tytułów jak: „ErVegan. Kuchnia roślinna dla każdego”, „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”, „Tajemnica pod jemiołą”, „Jak wytresować smoka”, „Przygody w dolinie Muminków”, „Wybryki papryki i inne historie”, „Mały Książę” z nowymi ilustracjami, „Dziewczyny na skrzydłach”, „Pejzaż z aniołem” i wiele, wiele innych ciekawych pozycji, które zainteresują osoby w różnym wieku i z różnymi preferencjami czytelniczymi.

Dzięki książkom podarowanym naszej szkole przez Wydawnictwo „Znak”, możliwa będzie realizacja projektu „Książkobranie”, skierowanego do lokalnej społeczności z gminy Spytkowice. Ciekawe pozycje książkowe wzbogacą również naszą szkolną bibliotekę oraz posłużą jako nagrody dla uczniów wybitnie zdolnych.

Dziękuję inicjatorowi współpracy z Wydawnictwem „Znak” – RODZICOWI uczniów naszej szkoły (na Jego prośbę nie podaję nazwiska), za pozyskanie wsparcia i bezinteresowne dostarczenie książek do szkoły.

Wyrazy wdzięczności kieruję również w stronę Pani Janiny Jezierskiej-BobakPani Łucji Kucia-Supron – autorek projektu „Książkobranie”, za pomysł, zaangażowanie i efektywne współdziałanie.

Z całego serca dziękuję Pani Sylwii Wcisło – Dyrektor Generalnej Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” za życzliwość, zrozumienie i wsparcie naszych inicjatyw związanych z promowaniem czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych i obdarowanie nas tak ogromną ilością książek. Dziękujemy!

Agnieszka Harmata