,,Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,

poruszyły się zasłonki!

Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,

zabrzęczały jego sanek dzwonki!

Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!

Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”.

 

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzu przedszkolnym wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrały się do przedszkola na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. Nie wiemy, jakie czary się tego dnia zadziały, ale w salach na wszystkich przedszkolaków czekały pięknie zapakowane prezenty. Mikołaj dostarczył je niepostrzeżenie i pojechał dalej… - machając nam na pożegnanie....

Gorące podziękowanie składamy św. Mikołajowi, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach. Znów będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok, już w 2022 roku. Do zobaczenia!

K. Kozak