Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do II edycji Ogólnopolskiego Programu „Świadomość Procentuje”.

https://whlf.eu/article/ogolnopolski-program-swiadomosc-procentuje/475?lang=pl

Oto harmonogram wspaniałych, wartościowych spotkań dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Linki do bezpłatnych spotkań będą przesyłane na Librusie.

https://drive.google.com/file/d/1jAoPJcFuaOa1X3QBV1k5j9TCCkua1SP5/view

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. NAPRAWDĘ WARTO!

 Cel programu:

Dzieciństwo i młodość to okresy, które mają największy wpływ na kształtowanie świadomości i zachowań związanych z szeroko pojętym zdrowiem. To właśnie wtedy wyrabiamy w sobie postawy i nawyki, które w późniejszych okresach decydują o naszej kondycji psycho-fizycznej oraz podejmowanych w przyszłości wyborach, rzutujących w konsekwencji na stan naszego zdrowia oraz jakość naszego życia. Celem projektu jest edukowanie nowego pokolenia w tematykach zdrowotnych w sposób kompleksowy obejmujący zarówno ciało jak i stronę mentalną. Młodzi ludzie uczą się nie tylko w szkole i na zajęciach, ale w każdej chwili, głównie obserwując rodziców, autorytety i otaczającą ich codzienność. Dlatego celem programu jest dotarcie do wielu pokoleń, aby treści były obecne nie tylko w zeszycie, ale i w prawdziwym życiu. Wspólne, holistycznie ujęte działanie, może dać zadowalający efekt i przełożyć się na wypracowanie w całych rodzinach nawyków, które zapewnią poprawę jakości życia całych społeczności.

Program edukacyjny Fundacji cechuje holistyczne podejście do człowieka w oparciu o „Strategię 5S”, które definiuje zdrowie jako całość naszego życia, a nie coś odrębnego i teoretycznego. W tych obszarach znajduje się każdy element codzienności, nad którym można pracować. Zdrowie kryje się w małych decyzjach każdego dnia, a nie tylko wielkich postanowieniach, dlatego właśnie nauka takiego spojrzenia od najmłodszych lat okazuje się największą nadzieją na zapewnienie dzieciom dobrego startu.

 

Dla kogo?

Działamy wielopokoleniowo – program dedykowany jest dla:

  • Rodziców, opiekunów i nauczycieli, jako autorytetów dla dzieci i osób mogących świecić przykładem, być drogowskazem,

  • Młodzieży starszej w szkole średniej,

  • Młodzieży szkolnej w klasach 5-8

  • Dzieci w wieku 6-10 lat

https://whlf.eu/about/our-mission/consciousness-percentages?lang=pl

https://www.youtube.com/watch?v=UyElP3D-dSM&t=361

 

Młodzież

Zapytaliśmy młodzież, co dla nich było najważniejsze, co zabierają ze sobą z programu? Poznaj wybrane opinie i wypowiedzi:

Zaczęłam doceniać wszystko wokół mnie, przestałam oceniać, mam lepsze nastawienie na świat”.

Najważniejszą dla mnie rzeczą było by nauczyć się radzić ze złymi opiniami innych i nie ocenianiu innych. Przeżyć życie jak najlepiej niczego nie żałować i być dobrym dla innych”.

Złe odżywianie może być spowodowane złym stanem psychicznym, trochę wziąłem to do siebie, że Pani stwierdziła, że osoby w naszym wieku nie wiedzą co to soja lub soczewica oraz to, że dbanie o zdrowie psychiczne pomaga w dbaniu o zdrowie fizyczne”.

Kontrolować swoje zachowanie, umieć rozwijać siebie znaleźć swoją supermoc, unikać ludzi którzy mają na mnie negatywny wpływ, gdzie w ich towarzystwie nie jestem sobą”.

Zapraszamy wszystkich do aktywności, naprawdę warto – świadomość procentuje!

E. Laskowska