Zgodnie z tradycją, 17 września w Szkole Podstawowej w Bachowicach odbyły się wybory przedstawicieli oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Swoją kandydaturę w wyznaczonym terminie zgłosili uczniowie: Joanna Pióro, Julia Cieślik i Radosław Smurzyński.

Przez tydzień w naszej szkole prowadzona była kampania wyborcza. Odbyły się spotkania poszczególnych kandydatów z klasami, podczas których przedstawiali oni swoje programy wyborcze. Na korytarzach pojawiły się profesjonalne plakaty wyborcze. Ze względu na bezpieczeństwo uczniowie głosowali w klasach, wybierając na kartach wyborczych jednego kandydata z listy uczniów oraz jednego kandydata spośród nauczycieli naszej szkoły.

Komisja Wyborcza w składzie: Justyna Sieprawska, Anna Dębska, Joanna Dębska, Martyna Dębska, Emilia Grzybek podliczyła wszystkie głosy. Przewodniczącą szkoły została Joanna Pióro z 99 głosami, pierwszym zastępcą Radosław Smurzyński z 57 głosami, a drugim zastępcą Julia Cieślik z 40 głosami.

Opiekunami Samorządu zostali panowie: Grzegorz Dzidek z 67 głosami oraz Sławomir Kasperek z 17 głosami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

G. Dz.