Dzięki bardzo dobrej współpracy rodziców, uczniów oraz wychowawcy klasy szóstej udało się już na początku roku szkolnego w dniach 14-15 września zorganizować wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Pieniny.

Program wycieczki zgodnie z zaleceniami przewidywał głównie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Baza noclegowa ulokowana była w centrum Krościenka nad Dunajcem.

W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie z opiekunami wybrali się na pieszą wyprawę w celu zdobycia szczytu „Trzy Korony”. Wszystkim uczestnikom wyprawy udało się dotrzeć na taras widokowy i zobaczyć przepiękną panoramę Pienin z wijącym się u podnóża Dunajcem. Po powrocie w Villi czekał na uczestników wybrany po konsultacji z rodzicami dwudaniowy obiad.

Dodatkowych atrakcji tego dnia nie brakowało. Wraz z opiekunami odbyły się zajęcia na prywatnym, zewnętrznym basenie z podgrzewaną do 32 stopni wodą, gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz skoki na trampolinie. Popołudniu udało się jeszcze zorganizować wyjście na tradycyjne lody w centrum Krościenka oraz spacer przy Dunajcu połączony z ćwiczeniami na siłowni zewnętrznej. Wieczór spędzono przy ognisku połączonym z kolacją z rusztu przygotowaną przez gospodarzy. Po powrocie do Villi chętni uczniowie obejrzeli w świetlicy wraz z opiekunami mecz polskiej reprezentacji siatkówki na Mistrzostwach Europy.

Kolejnego dnia po śniadaniu uczestnicy wybrali się na spływ raftingowy przełomem Dunajca ze Sromowców do Krościenka. Górska rzeka dostarczyła mnóstwa pozytywnych emocji, a widoki zapierały dech w piersiach. Po przebraniu się w suche ubrania uczestnicy zjedli obiad w karczmie góralskiej, wybrali się do centrum po zakup pamiątek, zjedli lody i wyruszyli w podróż powrotną do domu.

Tekst i fotografie: Grzegorz Dzidek