napis

V Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Spytkowicach - z Wiesławem Drabikiem

W dniu 30 kwietnia 2007 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościł Wiesław Drabik, autor ciekawej, chętnie czytanej i oglądanej literatury dla dzieci.

spotkanie autorskie 3 Spotkanie autorskie trwało około trzy godziny. Uczestniczyło w nim ponad 120 dzieci z klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Spytkowicach oraz grupa przedszkolaków.

Najmłodsi czytelnicy mogli posłuchać pełnych humoru bajeczek, zabawnych anegdot, dowiedzieć się jak przygotowuje się książeczki do druku i skąd autor czerpie pomysły do tworzenia śmiesznych historyjek. Dzieci wspólnie z pisarzem rymowały utwory oraz wymyślały nowe zakończenia wierszowanych bajek. Ciekawostką upływającego w miłej i wesołej atmosferze spotkania była prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z książeczek, którą bez obaw można czytać w wannie.

Autor zadawał zagadki i pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań, zostały wyróżnione upominkami oraz kolorowymi książkami. Za doskonałą znajomość utworów nagrodzeni zostali: Ewa Chlebicka, Sebastian Filuś, Magdalena Fryc, Andrzej Kuźniar, Justyna Walkowicz.

Dzieci z klasy IIa narysowały postacie z książek Wiesława Drabika. Najpiękniejsze prace przedstawili: Karolina Cieślik, Joanna Grondalczyk, Karolina Janik, Dawid Kaszuba, Filip Kaszuba, Karolina Lorkowska, Alicja Płecka, Karolina Szarek, Michał Zwydak.

spotkanie autorskie 3 Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, kupić książeczki i uzyskać specjalną dedykację z autografem autora, który obiecał odwiedzić naszą bibliotekę w przyszłości. Spotkanie było wspaniałą, pełną entuzjazmu imprezą. Pozostawiło niezapomniane wrażenie.

W tym samym dniu Wiesław Drabik spotkał się również z najmłodszymi czytelnikami Filii GBP w Bachowicach. Około 40 dzieci z wielkim przejęciem słuchało opowieści autora i odpowiadało na zadawane pytania.

W. Drabik stwierdził, że chętnie wykorzysta pomysły najmłodszych Bachowian w swoich utworach. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pisarzowi własnoręcznie wykonaną ozdobę.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt