napis

VI Spotkanie Autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Spytkowicach

spotkanie autorskie 1 W dniu 9 maja 2008 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościła Ewa Stadtmüller - wyróżniona Honorową Wstęgą - Przyjaciel Przedszkolaka, polonistka, dziennikarka, autorka ponad stu książeczek dla dzieci, bajeczek, zbiorków wierszyków i zagadek, scenariuszy teatralnych, opracowań znanych baśni i legend, modlitw i opowieści o świętych, licznych książeczek o charakterze edukacyjnym oraz artykułów w czasopismach: "Źródło", "Dominik", "Niedziela", "Jaś", "Czas Serca", "Bliżej Przedszkola". Autorce towarzyszył znany z doskonałego poczucia humoru ilustrator Łukasz Zabdyr , który również opowiadał o swojej pracy, z tym, że we właściwy sobie sposób - rysując.

spotkanie autorskie 1 Na VI Spotkaniu Autorskim - zorganizowanym w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w dniach 5-11 maja 2008 r. - spotkały się prawdziwe tłumy małych czytelników - 200 dzieci z klas 0-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach-Przewozie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach.

W trakcie dwóch spotkań Ewa Stadtmüller w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadała i pokazała dzieciom jak powstaje książka, co się z nią dzieje zanim trafi do biblioteki i czytelników. Autorka wplatając ciekawostki, legendy i zagadki mówiła o swoich książkach, o tym jak powstają i skąd czerpie pomysły. Razem z literackimi bohaterami - kukiełkami: królewną, królem, smokiem i zabawnymi zwierzątkami podróżowała po bajkowym świecie literatury zabierając w tę podróż zaciekawionych i zasłuchanych małych przyjaciół ze Spytkowic. Czytała swoje wierszyki, które bez zbędnego dydaktyzmu wskazują na fundamentalne prawdy i wartości, uczą jak postępować, aby żyć zgodnie z naturą, samym sobą i drugim człowiekiem. Opowieści te ilustrowane były rysunkami znajomych postaci z książek, które na kartach na bieżąco pięknie malował rysownik Łukasz Zabdyr. W trakcie rozmowy na temat pisarstwa i różnych dziedzin literatury dzieci dowiedziały się np. czym charakteryzuje się legenda, dlaczego w bajkach występują zwierzęta, które uosabiają ludzkie typy charakteru. Pisarka gorąco zachęcała dzieci do samodzielnego układania zagadek, wierszyków i pisania bajek.

spotkanie autorskie 1 Dodatkową atrakcją była możliwość aktywnego uczestnictwa małych czytelników w spotkaniu. Przygotowano bowiem liczne zagadki i konkursy: autorka - literackie, ilustrator - rysunkowe. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań, zostały wyróżnione upominkami oraz kolorowymi książkami. Później było mnóstwo pytań małych czytelników, rozmowy i blisko godzina podpisywania książeczek pamiątkową dedykacją: pisaną - autora i rysowaną - ilustratora.

Spotkania dostarczyły wiele emocji uczestnikom. Pozostawiły niezapomniane wrażenia. Pamiątkowe zdjęcia z pisarką i i lustratorem uwieczniły te miłe chwile.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt