Klasy I-III SP
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email
niedziela, 25 lutego 2018 08:01

       26 stycznia uczniowie klasy I i II zaprosili swoje babcie i dziadków do szkoły na uroczystość z okazji ich święta. Chcieli w ten sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Były więc występy taneczne i recytatorskie.  Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Jako wyraz wdzięczności zaproszeni goście otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Więcej…
 
POKAZ Z CIEKŁYM AZOTEM PDF Drukuj Email
niedziela, 25 lutego 2018 07:53

6 lutego 2018r. przedstawiciel Naukotechniki pan Bogdan poprowadził pokaz z ciekłym azotem dla uczniów.  Pokaz taki pozwolił przybliżyć każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądały bardzo efektownie.Powstawało dużo "dymu", dużo wybuchów, które są następstwem wysokiej rozprężności  ciekłego azotu. Uczniowie mogli dotknąć bardzo zimnej cieczy, a przy okazji zobaczyć, jak ciekły azot  oddziałuje na otoczenie.

Więcej…
 
KONKURS „KRAKUSEK” PDF Drukuj Email
piątek, 16 lutego 2018 18:07

     Dnia 17.01.2018r. w naszej szkole wszyscy uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w XIII konkursie wiedzy o Krakowie. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Akademia Żakowska i Społeczna Szkoła nr 4 im. Juliusza Słowackiego. Test uczniowie pisali przez 45 minut. Można było zdobyć maksymalnie 65 punktów, odpowiadając na 26 pytań.

Więcej…
 
WYCIECZKA DO KRAKOWA. PDF Drukuj Email
piątek, 16 lutego 2018 17:57

     Dnia 16.01.2018r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do konkursu KRAKUSEK pojechali na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od Placu Matejki, poprzez Barbakan, Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Rynek Główny oraz Krakowski Magistrat. Następnie na Zamku Królewskim na Wawelu odbyła się lekcja muzealna, która przybliżyła uczniom tematykę konkursu „Kraków królów i bohaterów”. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, z wiedzą o zabytkach Krakowa i jego historii.

Więcej…
 
WYJĄTKOWY GOŚĆ !!! PDF Drukuj Email

     12 grudnia naszą szkołę odwiedził Pan Henryk Januszewski, który pracował w kopalni Bolesław Śmiały. Przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Zabrał ze sobą również rekwizyty, które są nierozerwalnie związane z zawodem, który wykonywał. Gość opowiedział zebranym o tajnikach pracy w kopalni, podzielił się wieloma ciekawostkami oraz w bardzo ciekawy sposób przedstawił hierarchię górniczą. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 19