Trzecioklasiści w świecie nauki PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2016 19:07

     W dniu 19.10. klasy 3 Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami odwiedziły NAUKOTECHNIKĘ - Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej koło Żywca. Wycieczka była dopełnieniem innowacji realizowanej w ubiegłym roku szkolnym, podczas której uczniowie dokonywali szeregu eksperymentów i doświadczeń pod czujnym okiem pań wychowawczyń.

     Po przywitaniu z Panami prowadzącymi uczniowie zostali zaproszeni do oglądania wystawy naukowej znajdującej się wewnątrz budynku. Co ciekawe jest to wystawa, którą można było nie tylko oglądać ale i dotykać, sprawdzać, bawić się, rozwiązywać łamigłówki itp. Po chwili zapoznania z eksponatami naukowymi dzieci zaproszono na najciekawszą część spotkania, mianowicie pokaz z ciekłym azotem, który przybliżył każdemu magię i tajemnicę niskich temperatur. Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądały bardzo efektownie. W trakcie pokazu powstawało dużo "dymu", dużo wybuchów, które były następstwem wysokiej rozprężności ciekłego azotu. Każdy z uczniów mógł dotknąć bardzo zimnej cieczy i przy okazji zobaczyć jak ciekły azot oddziałuje na otoczenie. Trzecioklasiści byli zachwyceni. Po pokazie kolejny raz był czas na zabawę robotami, piaskiem kinetycznym, klockami, puzzlami, kulkami Newtona i innymi ciekawymi przedmiotami, które wzbudzały naukowe zainteresowanie uczniów. Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty geologiczne, podczas których uczniowie poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Każdy mógł zobaczyć, dotknąć, poznać właściwości skał oraz namacalnie samemu przykleić je do tablicy z zestawem minerałów. 

     Uczniowie klas trzecich wrócili pełni zachwytu i wrażeń doświadczonych podczas tej jakże bogatej pod względem naukowym wycieczki. Z przejęciem i zaciekawieniem opowiadali swoim starczym i młodszym kolegom o doświadczonych zjawiskach i poznanych ciekawostkach.  Wielu z nich deklarowało chęć powrotu do NAUKOTECHNIKI z rodzicami i rodzeństwem.

{gallery}Wydarzenia/trzecioklasisci_w_swiecie_nauki{/gallery}