ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I W BACHOWICACH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 06:37

     Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności tańczą, recytują wiersze i śpiewają piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy Dyrektor dużym ołówkiem dotykając prawego ramienia pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.
     Taka podniosła uroczystość miała miejsce w naszej szkole 14 października 2016 r. Osiemnastu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Bachowicach.

Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości. Podczas programu artystycznego zatańczyli pierwszego poloneza oraz zaprezentowali  swoje wiadomości jakie dotychczas zdobyli w szkole . Ich wiedzę oceniało jury, które sprawiedliwie przyznawało punkty za ich umiejętności.
    Pierwszoklasiści byli powitani przez  uczniów klasy II tańcem, wierszem i piosenką.

W trakcie uroczystości otrzymali także pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez Rodziców oraz niespodziankę przygotowaną przez kolegów z klasy II.
Miłym akcentem dla pierwszoklasistów był słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

     Drodzy pierwszoklasiści, po tak emocjonującym dla Was dniu jako wychowawca chciałabym podziękować Wam za wkład i zaangażowanie w tę uroczystość oraz  życzyć, byście z każdym rokiem spędzonym w szkolnych murach byli coraz mądrzejsi, a wiedza dała Wam dobry start w niedalekiej przyszłości.  Życzę także z całego serca wielu sukcesów związanych z nauką i odkrywaniem piękna współczesnego świata.

Wych. L. Maślana

 

{gallery}E.wczesn./Slubowanie_2016{/gallery}