INFORMACJA DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 16:38

Drodzy Rodzice…

      W związku z Rozporządzeniami MEN od 25 marca do 10 kwietnia 2020r nauka w naszej szkole będzie odbywała się zdalnie za pomocą dostępnych narzędzi –  dziennik elektroniczny, poczta elektroniczna, platforma edukacyjna itp. Jest to szczególny dla nas czas. Prosimy rodziców uczniów, by wymagali od swoich dzieci systematyczności logowania się w dzienniku elektronicznym. Muszą Państwo monitować systematyczność logowań! To Librus jest teraz głównym komunikatorem nauczycieli z uczniami. Inne, ewentualne kontakty zdalne będą ustalone z poszczególnymi nauczycielami indywidualnie. Będziemy się starać wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby dotrzeć do każdego ucznia, być wsparciem dla dzieci i rodziców.

    Uczniowie każdego dnia spędzali kilka godzin w szkole, przyswajając wiedzę i zdobywając umiejętności. Teraz, my dorośli musimy im pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości edukacyjnej. Prosimy o zachęcanie dzieci do wysiłku, gdyż my, chcąc zrealizować podstawę programową będziemy zadawać im esencję tego, co robilibyśmy na lekcjach w szkole, a niezbędnym czynnikiem jest systematyczność i rzetelne wykonywanie zadań. Zajęcia będą prowadzone wg dotychczasowego planu lekcji na dany dzień co pozwoli na równomierne rozłożenie pracy ucznia na dany dzień. Nauczyciele w tym czasie będą dostępni dla ucznia i rodziców. Każdy nauczyciel wyznaczy termin realizacji zadania i formę jego sprawdzenia.

     Od 25 marca  uczniowie będą realizować podstawę programową w związku z tym prosimy o:

- zapewnienie stałego miejsca do nauki, gdzie dziecko będzie mogło pracować w ciszy i skupieniu,

- dopilnowanie aby dziecko realizowało zadany przez nauczyciela materiał,

- robienie przerw na gimnastykę, przewietrzenie pokoju,

- wsparcie dziecka podczas pracy,

- informację zwrotną  do nauczyciela.

   Praca ucznia może podlegać ocenie, w związku z tym prosimy o dopilnowanie aby dziecko systematycznie pracowało. Szczególny apel kierujemy do rodziców ósmoklasistów przed którymi egzamin (na stronie OKE Kraków codziennie ukazują się testy a o 15:00 rozwiązania).

     W przypadku jakichkolwiek trudności proszę o kontakt ze szkołą pod numerami 338791892, 508257506 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z poważaniem

 

Dyrektor szkoły 
Małgorzata Balonek