Wydarzenia 2014 / 2015
"POLSKA TO MY" – GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
środa, 19 listopada 2014 21:42

Chodź, opowiem Ci o mojej Polsce. Idź i uważaj, nie depcz tu niczego. Oto jest moja Ojczyzna wiekowa, drżąca w starości nad mogiłą synów. Już tyle razy biała i znowu czerwona. Jest ona pieśnią. Ona modlitwą jest. Jest krzyżem mogił i jest sercem ludu. Chodź, opowiem Ci o dzieciach Wrześni, o pamięci polskiej mowy w codziennym pacierzu, i o tym, co tacy jak ty i ja robili, by przetrwała, by nie zginęła, byś ty mógł żyć…

     Niespełna dwa tygodnie temu odwiedzaliśmy groby najbliższych i stojąc nad ich mogiłami, trwaliśmy we wspomnieniach. Listopad sprzyja zadumie, nie pozwala zapomnieć o tych, którzy odeszli. Skłania nas, byśmy  pamiętali również o wszystkich tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Właśnie tego dnia w 1918r., po 123 latach niewoli, Nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

Więcej…
 
Europejski Dzień Języków Obcych European Day of Languages PDF Drukuj Email
niedziela, 26 października 2014 07:45
Więcej…
 
Podsumowanie Roku Wolności w szkołach w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 17:56

     Rok 2014 prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosił Rokiem Wolności w 25 rocznicę upadku komunizmu w Polsce i pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych. Z tej okazji w szkołach w całym kraju odbywały się różne uroczystości i inicjatywy obywatelskie.

Więcej…
 
"Odblaskowa Szkoła" PDF Drukuj Email
środa, 22 października 2014 16:13

     W naszej szkole od wielu lat prowadzi się działania profilaktyczne  w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowego. W tym roku uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach przystąpili do Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:55

Zapraszamy do fotorelacji!

 


 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5