Wydarzenia
81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 01 września 2020 20:30

     1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny zaatakowały terytorium Rzeczypospolitej. Pierwsze uderzenie wroga zostało skierowane na Wieluń, agresja zgodnie z założeniami planu Fall Weiss, odbyła się na całej linii granicy międzypaństwowej. W ten sposób rozpoczęła się totalna ogólnoświatowa wojna trwająca 6 lat. 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (Kampania wrześniowa.ppt)Kampania wrześniowa.ppt 10214 Kb33401.09.2020 20:36
Więcej…
 
JUŻ WAKACJE PDF Drukuj Email
środa, 01 lipca 2020 10:56

Miniony rok szkolny był dla społeczności szkolnej wyjątkowy ze względu na zdalne nauczanie. Rzeczywistość wymuszona przez koronawirusa nie tylko w Polsce ale na całym świecie zmusiła nas do odnalezienia się w niecodziennej sytuacji, konieczności stawienia czoła sytuacjom trudnym.

Mając nadzieję na lepsze jutro oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 w ławkach szkolnych, życzę udanych bezpiecznych wakacji. Równocześnie dziękuję Wszystkim pracownikom, nauczycielom a szczególnie Uczniom i Rodzicom za poniesiony trud podczas zdalnego nauczania.

Dla uczniów był to okres sprawdzenia swojej dojrzałości i odpowiedzialności oraz przekonania, że zdobywana wiedza zostaje na całe życie.

Wielu uczniów oprócz obowiązku odrabiania lekcji przystępowało do licznych konkursów, które mogły być prowadzone on-line

Podczas zdalnego nauczania, dzięki wytrwałości, systematyczności i pilności oraz wsparciu Rodziców nienotowana dotychczas liczba uczniów ukończyła szkołę i zdobyła promocję do następnej klasy z wyróżnieniem.

Mamy nadzieję, że następny rok szkolny będzie równie obfity w sukcesy.

Jeszcze raz wszystkiego dobrego na wakacyjny czas.

życzy Dyrekcja

 
BOŻE CIAŁO PDF Drukuj Email
środa, 10 czerwca 2020 10:11

Jutro będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Jest to jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Przeżywamy je w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej.

Więcej…
 
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZNIÓW PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 czerwca 2020 09:57

Z wielką radością informujemy, że prace naszych uczniów: Kacpra Majdaka i Dominika Jettmar zostały wysoko ocenione w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem: „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 w Lublinie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 34