English Club

Zachęcam do czytania zakładki English Club, w której znajdziecie wiele ciekawych i pomocnych materiałów dotyczących języka angielskiego. 

Już  niedługo  poznacie członków English club, których prace będą zamieszczane równolegle na tej stronie, jak również na naszej nowej gazetce "English corner".

Marzena ChrapkiewiczTydzień Języków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 maja 2012 19:02

               25 maja 2012 roku przystąpiliśmy do konkursu " Let's Win" zorganizowanego dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych w całej Polsce z okazji Tygodnia Języków trwającego od 25 maja do 3 czerwca br. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas I-III gimnazjum, w tym członkowie "English club" : Julia Przejczowska, Małgorzata Jodłowska, Małgorzata Stanek, Dawid Ściera, Patryk Szarek oraz Tomek Przejczowski i Krzysztof Warzecha. Zadaniem uczniów jest zaprojektowanie koszulki kibica Euro 2012 z hasłem w języku angielskim za pomocą komputera i internetu. W tym tygodniu zbieramy pomysły i przygotowujemy pierwsze T- shirt-y. Koordynatorem prac jest pani Marzena Chrapkiewicz.

Nagrodą główną są tablety dla każdego ucznia pracującego w zespole. Dla nas to przede wszystkim świetna zabawa z angielskim w temacie, który nas interesuje.

 
Konkurs Edi Panda PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2012 18:09

  Dnia 18 kwietnia 2012 roku 10 uczniów z klas II i III gimnazjum przystąpiło w naszej szkole do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego pod nazwą Edi Panda. Uczniowie po kilku miesiącach przygotowań do konkursu, rozwiązywali test z zakresu wiedzy i umiejętności jakie powinni nabyć po 3 latach nauki w gimnazjum. Test składał się z  30 pytań zamkniętych, w tym 5 ostatnich dotyczyło rozumienia tekstu czytanego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy II: Kamila Michalska, Gabriela Knapik, Katarzyna Kulik, Tomasz Przejczowski, oraz klas III: Anna Wójtowicz, Kinga Sitek, Dominika Dębska, Aniela Orlik, Natalia Świdergał i Krzysztof Warzecha. Uczniowie jednomyślnie przyznali, ze pytania konkursowe były bardzo podchwytliwe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Marzena Chrapkiewicz. Czekamy na wyniki. Mamy nadzieję, że otrzymamy dobre wyniki.... i nagrody. Przynajmniej niektórzy z nas Wink

Uczestnicy konkursu

 
Konkurs "Zuch" z języka angielskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 03 kwietnia 2012 18:13

 Dnia 20 marca 2012 roku ośmioro uczniów z klasy II szkoły podstawowej wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego " Zuch".

Uczniowie: Emiilia Balonek, Kamil Górkowy, Oliwia Miarka, Patrycja Morek, Julia Szczepańska, Dominika Latko, Dawid Przystał oraz Karolina Placek po kilku tygodniach przygotowań przystąpili do pisania konkursu w szkole. Konkurs trwał 60 minut, a składał się z 21 pytań z zakresu wiedzy i umiejętności jakie powinien posiąść uczeń po II klasie szkoły podstawowej z języka angielskiego. Czekamy na wyniki! :)

 
Jakie święta są obchodzone w marcu w Wielkiej Brytanii? PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2012 18:12

A oto święta angielskie obchodzone w miesiącu marcu

St. Patrick’s Day  

17th March

The national day of Ireland, that i also celebrated by Iris people in the UK and USA, when people wear green clothes, dye flowers green, and go to the PUB and drink GUINNESS.

  ( Święto Irlandczyków. Ludzie chodzą wtedy ubrani na zielono, spotykają się w pubach i piją piwo Guinnesa.)

 

Palm Sunday ( Niedziela Palmowa)

The Sunday before Easter

The day when Christians celebrate JESUS’ arrival in Jerusalem, when PALM leaves ere spread on the ground for his DONKEY to walk on.

  (Niedziela Palmowa, dzień, w którym Jezus wjechał do Jeruzalem na osiołku. Przynosimy wtedy ze sobą do kościoła palmy aby je poświecić i uczcić to jak mieszkańcy Jeruzalem rzucali je pod nogi osiołka.)

 

Easter ( Wielkanoc) :

Good Friday ( Wielki Piątek)

the Friday before Easter

This is the day when Christians remember the CRUCIFIXION of Christ. It is a public holiday in the UK, and people eat HOT-BROSS BUNs on this day.

  (Wielki Piątek, dzień, w którym upamiętniamy ukrzyżowanie Chrystusa. W ten dzień wszyscy, w UK mają dzień wolny, jedzą wtedy tradycyjne bułeczki z rodzynkami i skórką pomarańczy.)

 

Easter Sunday 

March or April

The day when Christians celebrate the RESURRECTION of Christ. People give each other EASTER EGGs and EASTER BASKETs. In the US, children believe that these are brought by EASTER BUNNY.

  (Niedziela Wielkanocna, dzień, w którym świętujemy zmartwychwstanie Chrystusa. Ludzie poświęcają jajka i koszyczki. W Stanach Zjednoczonych dzieci wierzą, że to wszystko przyniósł im Wielkanocny zajączek.)

Opracowała: Małgorzata Jodłowska

 
wyniki konkursu walentynkowego PDF Drukuj Email
sobota, 25 lutego 2012 21:35

A oto wyniki konkursu walentynkowego  „ Be my Valentine”.

I miejsce zajęła uczennica klasy III a, Angelika Balonek za wiersz „ My heart beats for You”.

II miejsce zajął uczeń klasy III a, Kamil Stańczyk za wiersz „ Valentine’s  Day”.

III miejsce zdobyła uczennica klasy V szkoły podstawowej, Klaudia Sieprawska.

Gratuluję pięknych prac.

M. Chrapkiewicz

Nagrody zostaną wręczone na apelu świątecznym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10