Liga Ochrony Przyrody
 
 
Szkolne koło LOP w naszej szkole skupia uczniów chętnych do pracy na rzecz środowiska naturalnego. W ramach pracy naszego koła proponujemy młodzieży: akcje ekologiczne, konkursy, warsztaty, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi. We wrześniu 2011 otrzymaliśmy wyróżnienie  w powiecie wadowickim za projekt edukacyjny  „ Trzymaj formę”. Był to konkurs organizowany przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Wadowicach. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszego projektu ukazującego szeroką współpracę dzieci i rodziców w propagowaniu zdrowego stylu życia. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie i wykonali prezentacje multimedialne lub interesujące albumy to:            
 

Opiekunem LOP jest Pani Edyta Laskowska 
 WYCIECZKI PRZYRODNICZE PDF Drukuj Email
     Uczniowie klas piątych odwiedzili chlebową chatę. Wysłuchały prelekcji na temat społecznego życia pszczół, sposobów produkcji i odmian miodu oraz walorów zdrowotnych. Następnie odbyły się warsztaty w trakcie których dzieci robiły masło, ser, piekły podpłomyki. Na zakończenie był ekologiczny, tradycyjny poczęstunek : gorąca kawa z mlekiem, chleb z miodem lub smalcem. W starej stodole oglądaliśmy  maszyny z dawnej epoki oraz poznaliśmy metody pracy. Atmosfera była gorąca chociaż na dworze panowała bardzo niska temperatura, padał śnieg i wiał zimny wiatr.
Więcej…
 
WARSZTATY TOWARZYSTWA DOLINY KARPIA PDF Drukuj Email

Zarówno uczniowie SP jak i Gimnazjum wzięli udział w spotkaniu, które poprowadziła pani dyrektor TDK. Dzieci obejrzały prezentację „ Ludzie, ryby, ptaki”, wysłuchały prelekcji . Następnie każdy kto odpowiedział poprawnie na  pytanie otrzymał nagrodę. Dzieci były zachwycone.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ŚWIETLIK" PDF Drukuj Email

15 chętnych uczniów klas IV, V, VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie  Świetlik. Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy Va Filip Stańczyk . Gratulujemy!

Więcej…
 
GMINNY KONKURS "ZIEMIA NASZA PLANETA" PDF Drukuj Email

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas V i VI pisali gminny test przyrodniczy. Laureaci: W. Ogrodnik, K. Nowak oraz A. Wrona wyjechali w nagrodę na wycieczkę do Muzeum Fauny i Flory Śródlądowej do Jaworza. Gratulujemy!

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE STUDENTAMI PDF Drukuj Email

Młodzież klas II i III gimnazjum zwiedzili Aulę Wydziału Chemii UJ oraz poznali historię Uczelni. Grupa studentów pasjonatów, członków koła chemicznego zaprezentowała młodzieży szereg ciekawych eksperymentów. Studenci angażowali do pomocy naszą młodzież, zadawali im szereg pytań z dziedziny chemii. Gimnazjaliści pytali o kierunki studiów, warunki dostania się . Studenci zachęcali do rzetelnej nauki oraz do rozwijania własnych pasji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5