Liga Ochrony Przyrody
 
 
Szkolne koło LOP w naszej szkole skupia uczniów chętnych do pracy na rzecz środowiska naturalnego. W ramach pracy naszego koła proponujemy młodzieży: akcje ekologiczne, konkursy, warsztaty, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi. We wrześniu 2011 otrzymaliśmy wyróżnienie  w powiecie wadowickim za projekt edukacyjny  „ Trzymaj formę”. Był to konkurs organizowany przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Wadowicach. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszego projektu ukazującego szeroką współpracę dzieci i rodziców w propagowaniu zdrowego stylu życia. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie i wykonali prezentacje multimedialne lub interesujące albumy to:            
 

Opiekunem LOP jest Pani Edyta Laskowska 
 Działania Ligi Ochrony Przyrody w roku 2015/2016 PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2016 00:00
Dzień Ziemi 2016

     22 kwietnia jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. Na szkolnej gazetce poświęconej tej okazji umieszczony został plan dnia oraz zadania do realizacji dla każdej klasy. Wspólnie z wychowawcami każda klasa oczyściła wyznaczony teren wokół szkoły, zasadziła kwiaty, krzewy oraz pomalowała ławki przed szkołą. W klasie trzeciej gimnazjum przeprowadzona została ankieta w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo”, każdy uczeń otrzymał książkę ze zdrowymi prostymi przepisami.

Więcej…
 
AKCJE PRZEPROWADZONE W RAMACH EDUKACJI ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email
sobota, 02 kwietnia 2016 18:09

     W roku szkolnym 2015/2016 przeprowadzono wśród gimnazjalistów dwa konkursy prozdrowotne:
1) olimpiadę zdrowia
2) konkurs " Recepta na zdrowie w każdej polskiej głowie ".

      W ramach europejskiego dnia zdrowego jedzenia i gotowania młodzież gimnazjum oraz dzieci SP wysłuchali prezentacji na temat znaczącej roli owoców i warzyw w zapobieganiu otyłości. Przeprowadzono lekcje na temat zaburzeń odżywiania (anoreksji i bulimii).

Więcej…
 
Aktualności PDF Drukuj Email
    
     W październiku nasza szkoła przystąpiła do programu szkół promujących zdrowie . Opracowaliśmy plan pracy, w którym uwzględniliśmy działania z zakresu promocji zdrowia oraz bezpieczeństwa. Już po raz czwarty wspólnie z firmą Winiary prowadzimy edukację młodzieży w programie ‘ Żyj smacznie i zdrowo”. W ramach programu prowadzimy prelekcje, ankiety, filmy. Gimnazjaliści otrzymają 200 książeczek z przepisami. Dalej prowadzimy edukację profilaktyki raka zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Zakończyliśmy zbiórkę zużytych baterii. Zebraliśmy 20 kg. Najwięcej przyniósł Kacper Kubarski 125 sztuk - gratulujemy. Zbliżają się Święta więc ogłaszamy konkursy:


1.    Fotograficzny – Przyroda w obiektywie
2.    Ciekawą choinkę ( odpada sztuczna)
3.    Bombkę, która zawiśnie na szkolnej choince

BĘDĄ NAGRODY

Dużo zdrówka, pamiętajcie o częstym myciu rąk, zdrowych przekąskach do szkoły i uśmiechu na co dzień. Do usłyszenia…..
 
Promujemy Europejski Kodeks Walki z Rakiem- Kodeks Zdrowego Życia. PDF Drukuj Email
niedziela, 04 maja 2014 07:06
     Już od dwóch lat realizujemy szkolny projekt profilaktyki chorób nowotworowych. W tym roku szkolnym koordynatorki projektu Patrycja Balonek i Marzena Domagała wraz z opiekunem p. Edytą Laskowską  uczestniczyły w sesji naukowej pt. „Sposób żywienia, a ryzyko chorób nowotworowych”, którą prowadziła prof. dr hab. Teresa Leszczyńska. 
Więcej…
 
"O tym warto wiedzieć" PDF Drukuj Email
niedziela, 04 maja 2014 06:56
     Nasze hasło przewodnie w roku 2013/2014 brzmi ,,dobre rady na odpady”. Chcąc zwiększyć świadomość ekologiczną młodzieży realizujemy projekt ,,Czysta Małopolska”. W ramach projektu organizujemy konkursy plastyczne dla dzieci , praktyczne dla gimnazjalistów. Projektujemy ulotki informacyjne oraz przedstawiamy prezentacje multimedialne. Prowadzimy w klasach segregację odpadów. Zbieramy puszki, makulaturę, plastik oraz zakrętki. Poszerzamy swoją wiedzę biorąc udział w  konkursach: „ABC segregacji”, ,,Tajemnice przyrody”. Wśród rodziców prowadzimy ankiety. W kwietniu we współpracy z Urzędem Gminy planujemy przeprowadzić warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt.” Jak gospodarować odpadami?”. ,,Eko design” to kolejna propozycja dla wszystkich , którzy mają zdolności plastyczne i chcą poznać inne oblicze śmieci.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5