ŚWIETLICA SZKOLNA ROK 2019/2020

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

(Glenn Doman)

Wychowawca świetlicy: mgr Agata Flaga

Świetlica jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy.

Wychowawca w świetlicy szkolnej zapewnia dzieciom i młodzieży:

1. Zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

2. Kształtuje nawyki kultury osobistej i współżycia w grupie.

3. Rozwija zainteresowania oraz zdolności.

4. Wdraża do samodzielnej pracy umysłowej.

5. Udziela pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

6. Organizuje właściwy i kulturalny wypoczynek.

7. Współpracuje i współdziała ze szkołą, domem oraz środowiskiem lokalnym.

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna. Nasza świetlica otwarta jest: poniedziałek, czwartek, piątek: 11.00- 16.00, wtorek, środa:10.30-16.00.

Dzieci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, ruchowych, relaksacyjnych. Mają możliwość korzystania z gier stolikowych, a także do spontanicznej zabawy i spotkania z kolegami. Na świetlicy propaguje się czytelnictwo, nauczyciel wraz z uczniami czyta głośno fragmenty książek, kształtując przy tym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a przede wszystkim słuchania. Dzieci pod okiem wychowawcy odrabiają prace domowe.

{gallery}Swietlica/2019_Rozpoczecie{/gallery} 

 
Konkursy i warsztaty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 11:28

Na świetlicy szkolnej organizowane sł różne konkursy i warsztaty. W miesiącu listopadzie odbył się cykl konkursów przeznaczonych dla uczniów klas II i III NZ.  

- "I Ty możesz został omnibusem" cz.1 i 2 - quiz
- "śpiewać każdy może" - konkurs piosenki
- "Bal andrzejkowy" - konkurs plastyczny

Osobą, która okazała się najlepsza we wszystkich konkursach i wzięła w nich udział najwięcej razy była Joanna Cieślik z klasy IIIa. Natomiast miejsce drugie zajęła Klaudia Przystał z kl. IIIb, a trzecie Gabriela Jędrusik z kl. II.

 
Magiczny Wieczór Wróżb Andrzejkowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 11:26

Dnia 28 listopada 2007 roku został zorganizowany "Magiczny Wieczór Wróżb Andrzejkowych" dla klas I-III Nauczania Zintegrowanego.

Imprezę prowadziły uczennice z klas VI przebrane za Wróżki i Cyganki. Impreza składała się z dwóch części: wróżb (lanie wosku, buty, serduszka, obieranie jabłka, magiczne kubki) i zabawy tanecznej przy muzyce, na której odbyły się konkursy: na najbardziej oryginalne przebranie, na zjedzenie jabłka bez użycia rąk. Największą popularnością cieszyła się wróżba lanie wosku wraz z interpretacją powstałych kształtów.

Podczas zabawy dzieci mogły zregenerował siły i dogodził swojemu podniebieniu poczęstunkiem sponsorowanym przez Piekarnie "Maja" ze Spytkwic i Spółdzielnię Uczniowską "Stokrotka" z ZSP Bachowice.

Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone i chętnie uczestniczyły w zabawach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9