ŚWIETLICA SZKOLNA ROK 2019/2020

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

(Glenn Doman)

Wychowawca świetlicy: mgr Agata Flaga

Świetlica jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy.

Wychowawca w świetlicy szkolnej zapewnia dzieciom i młodzieży:

1. Zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

2. Kształtuje nawyki kultury osobistej i współżycia w grupie.

3. Rozwija zainteresowania oraz zdolności.

4. Wdraża do samodzielnej pracy umysłowej.

5. Udziela pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

6. Organizuje właściwy i kulturalny wypoczynek.

7. Współpracuje i współdziała ze szkołą, domem oraz środowiskiem lokalnym.

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna. Nasza świetlica otwarta jest: poniedziałek, czwartek, piątek: 11.00- 16.00, wtorek, środa:10.30-16.00.

Dzieci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, ruchowych, relaksacyjnych. Mają możliwość korzystania z gier stolikowych, a także do spontanicznej zabawy i spotkania z kolegami. Na świetlicy propaguje się czytelnictwo, nauczyciel wraz z uczniami czyta głośno fragmenty książek, kształtując przy tym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a przede wszystkim słuchania. Dzieci pod okiem wychowawcy odrabiają prace domowe.

{gallery}Swietlica/2019_Rozpoczecie{/gallery} 

 
Zajęcia w bibliotece publicznej PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2013 07:39

     Dnia …kwietnia świetliki odwiedziły bibliotekę gminną. Na początek Pani czytała opowiadanie pt. „Las -czarodziejski dom zwierząt”. Następnie został wprowadzony element rywalizacji - zadawano zagadki – a zadaniem dzieci było udzielić poprawnej odpowiedzi, oczywiście kto był najszybszy wygrywał. Dzieciom podobał się ten pomysł i chętnie się zgłaszały do odpowiedzi.

Więcej…
 
Wizyta w bibliotece publicznej PDF Drukuj Email
środa, 20 lutego 2013 08:23
W drugim semestrze świetlica szkolna nadal kontynuuje współpracę z gminną biblioteką publiczną. Dzieci pod opieką wychowawcy udają się raz w miesiącu do biblioteki na zajęcia.
Więcej…
 
Pasowanie na świetlika PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2012 21:15

     23 listopada 2012 r. na świetlicy szkolnej wychowawca zorganizował pasowanie na „świetlika”.

Więcej…
 
Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w roku szkolnym 2011/2012 PDF Drukuj Email
niedziela, 21 października 2012 07:18

      W roku szkolnym 2011/2012 wychowawca świetlicy szkolnej nawiązał współpracę z bibliotekarzem pracującym w Filii Biblioteki Gminnej w Bachowicach. Jej celem było zachęcenie dzieci do czytania książek, co ma ogromne znaczenie dla wzbogacania  słownictwa, rozwijania wyobraźni, a w dalszym etapie uczenia się.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9