ŚWIETLICA SZKOLNA ROK 2019/2020

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

(Glenn Doman)

Wychowawca świetlicy: mgr Agata Flaga

Świetlica jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy.

Wychowawca w świetlicy szkolnej zapewnia dzieciom i młodzieży:

1. Zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

2. Kształtuje nawyki kultury osobistej i współżycia w grupie.

3. Rozwija zainteresowania oraz zdolności.

4. Wdraża do samodzielnej pracy umysłowej.

5. Udziela pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

6. Organizuje właściwy i kulturalny wypoczynek.

7. Współpracuje i współdziała ze szkołą, domem oraz środowiskiem lokalnym.

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna. Nasza świetlica otwarta jest: poniedziałek, czwartek, piątek: 11.00- 16.00, wtorek, środa:10.30-16.00.

Dzieci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, ruchowych, relaksacyjnych. Mają możliwość korzystania z gier stolikowych, a także do spontanicznej zabawy i spotkania z kolegami. Na świetlicy propaguje się czytelnictwo, nauczyciel wraz z uczniami czyta głośno fragmenty książek, kształtując przy tym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a przede wszystkim słuchania. Dzieci pod okiem wychowawcy odrabiają prace domowe.

{gallery}Swietlica/2019_Rozpoczecie{/gallery} 

 
Karnawał PDF Drukuj Email
niedziela, 09 marca 2014 08:34

     Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Dlatego też i na świetlicy szkolnej końcem stycznia został zorganizowany bal karnawałowy. Uroczystość prowadził specjalny gość- wróżka Agnieszka i jej dwie pomocnice- Ola i Wiktoria. Na bal przybyły przeróżne postacie: wróżki, czarownice, księżniczki, piłkarze, spidermeni…

Więcej…
 
Propozycje zabaw ruchowych dla dzieci PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2014 15:38

.....

Więcej…
 
Program "Poczytaj mi przyjacielu" PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2014 15:32

     Już drugi rok na świetlicy szkolnej realizowany jest program „Poczytaj mi przyjacielu”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Wybrane wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu co tydzień po swoich lekcjach przychodzą na świetlicę, aby poczytać młodszym kolegom. Poprzez czytanie bowiem dzieci wzbogacają swoje słownictwo, rozwijają wyobraźnię i mogą ciekawie spędzić czas.

Więcej…
 
Zajęcia w bibliotece publicznej PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2013 07:52

      Majowe zajęcia biblioteczne pt. „Książka naszym przyjacielem” miały wyjątkowy charakter - uświetniały Tydzień Bibliotek w Polsce oraz miały miejsce na podwórku przed szkołą z racji pięknej pogody.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9