ŚWIETLICA SZKOLNA ROK 2019/2020

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

(Glenn Doman)

Wychowawca świetlicy: mgr Agata Flaga

Świetlica jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy.

Wychowawca w świetlicy szkolnej zapewnia dzieciom i młodzieży:

1. Zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

2. Kształtuje nawyki kultury osobistej i współżycia w grupie.

3. Rozwija zainteresowania oraz zdolności.

4. Wdraża do samodzielnej pracy umysłowej.

5. Udziela pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

6. Organizuje właściwy i kulturalny wypoczynek.

7. Współpracuje i współdziała ze szkołą, domem oraz środowiskiem lokalnym.

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna. Nasza świetlica otwarta jest: poniedziałek, czwartek, piątek: 11.00- 16.00, wtorek, środa:10.30-16.00.

Dzieci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, ruchowych, relaksacyjnych. Mają możliwość korzystania z gier stolikowych, a także do spontanicznej zabawy i spotkania z kolegami. Na świetlicy propaguje się czytelnictwo, nauczyciel wraz z uczniami czyta głośno fragmenty książek, kształtując przy tym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a przede wszystkim słuchania. Dzieci pod okiem wychowawcy odrabiają prace domowe.

{gallery}Swietlica/2019_Rozpoczecie{/gallery} 

 
ANDRZEJKI 2015 PDF Drukuj Email

     Zgodnie z tradycją końcem listopada urządziliśmy na naszej świetlicy andrzejki. Wolontariuszki z klasy II gimnazjum poprzebierane za wróżki i cyganki najpierw wróżyły uczestnikom imprezy a potem ich zabawiały. Dzieciaki miały rumieńce na twarzach i uśmiechały się   „od ucha do ucha”, co świadczy, że im się podobało!

Więcej…
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLIKA PDF Drukuj Email

     Pewnego jesiennego dnia na naszej świetlicy miało miejsce ważne wydarzenie. Otóż nowe dzieci, które zaczęły po wakacjach uczęszczać na świetlicę miały swoją uroczystość. Było to pasowanie na świetlika. Dzieci już od rana były bardzo przejęte i pełne emocji… W pasowaniu pomagały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Dziewczęta przebrane za bajkowe postacie powitały dzieciaki zabawnym wierszykiem  i zaprosiły do wspólnej i dobrej zabawy.

Więcej…
 
KONKURS WZOROWY ŚWIETLIK PDF Drukuj Email
     Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na świetlicy wprowadzono po raz pierwszy konkurs na „Wzorowego Świetlika”. Konkurs "Wzorowy Świetlik" polega na cotygodniowej ocenie w formie odpowiednich buziek zachowań i postaw prezentowanych przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej.
Więcej…
 
Andrzejki 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 07 grudnia 2014 17:21

     Dnia 26 listopada 2014 roku w szkolnej świetlicy zorganizowano Andrzejki dla klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9