CO SŁYCHAĆ W KLASIE PIERWSZEJ ! PDF Drukuj Email
niedziela, 18 grudnia 2016 11:12

     Interesująco rozpoczęła się szkolna przygoda pierwszoklasistów. Każdy dzień, czy słoneczny czy pochmurny, poświęca się na naukę w różnej formie. Uczniowie wiedzą, że dróg do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności jest wiele.

Poznając literki, cyfry, tańcząc, grając, czasem bawiąc się, dzieci otwierają kolejne drzwi, za którymi kryją się nieznane tajemnice nauki. Takie poznanie niesie ze sobą wiele radości , zadowolenie i fascynacje. I tak po pierwszych miesiącach nauki pierwszaki potrafią pisać wiele liter i cyfr, przeliczać, klasyfikować w zbiory, dodawać i odejmować, a także tworzyć coraz to nowe prace plastyczne. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci wiedzą jak zdrowe i pyszne są owce i warzywa. Potrafią zrobić sałatkę, szaszłyki owoców, dowiedzieli się jak wiele trudu trzeba włożyć, by upiec pierniczki, udekorować kolorowym lukrem i ozdabiać różnymi ozdobami. Brali udział w konkursie recytatorskim i plastycznym.
     W październiku uczniowie wyjechali na pierwszą wspólną wycieczkę do teatru na spektakl „Baśnie braci Grimm” – wszyscy byli zachwyceni baśniami, scenografią i grą aktorów.
     W czasie zabawy andrzejkowej pierwszaki świetnie się bawiły. Poznały tajniki magicznych wróżb i zabaw. Było miło i zabawnie.

     1 grudnia uczniowie mogli poznać tajemnicę powstawania papieru. Uczestniczyli w warsztatach i sami wytwarzali papier, pisali gęsim piórem i poznali wiele ciekawych wiadomości.
    Teraz pierwszakom umila adwentowy, magiczny czas, w którym przygotowują się do Świat Bożego Narodzenia. 6 grudnia zawitał do klasy 1 Mikołaj, który obdarzył wszystkich wspaniałymi prezentami.

     Ponadto przystroili choinkę pierniczkami wspólnie wykonanymi z rodzicami w czasie zajęć oraz przygotowują kolędę na szkolny konkurs kolęd.

 

{gallery}E.wczesn./Pierwszaki_2016{/gallery}