Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2010 21:03
      Pluszowy miś, miły i mięciutki w dotyku jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. To jemu powierza się największe tajemnice, z nim się dzieli radościami i smutkami. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytula się każde zasypiające dziecko.

Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Jest również bohaterem bajek dla dzieci np. Miś Uszatek, Miś Kolargol czy Kubuś Puchatek.
     Z okazji Dnia Pluszowego Misia, 25 listopada 2009 roku, do naszego przedszkola przyszły misie małe i duże, wszystkie kolorowe, a każde dziecko starało się opowiedzieć o swojej przytulance jak najwięcej.
     Z tej okazji dla naszego przedszkolnego solenizanta przygotowaliśmy złotą koronę. Na cześć wszystkich Pluszowych Misiów tańczyliśmy w rytm piosenki „Jadą, jadą misie” oraz braliśmy udział w „niedźwiedzich wyścigach”. Na koniec, z wielką radością, wspólnie wykonaliśmy portret Pluszowego Misia.

{gallery}przedsz_dzmis.{/gallery}