KAMPANIA "JA CZYTAM" w klasach I-III SP PDF Drukuj Email
niedziela, 06 grudnia 2015 15:14

     Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej kontynuują w roku szkolnym 2015/2016 udział w kampanii „Ja czytam”, która jest największym wydarzeniem edukacyjnym 2015 roku. Celem kampanii jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży przez organizację Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

     Aktualne spotkania dotyczą problematyki związanej z tematem Bezpieczeństwa. Uczniowie nie tylko czytają książki i zapoznają się z materiałami na temat bezpieczeństwa ale również mogą o nich podyskutować oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości do omawianego problemu. Podczas Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę ale również wymieniają się wzajemnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, z chęcią dzieląc się nimi z rówieśnikami.
     Spotkania obalają mit, że czytanie jest nudne i nieatrakcyjne. Każde z dzieci ma swoje odczucia na temat czytanych tekstów, chce o nich powiedzieć i przekazać swoje emocje z nim związane. Kampania „Ja czytam” i związane z nią kluby dyskusyjne dają możliwość uczestnictwa dzieci w dyskusjach, uczą wyrażania własnego zdania a także kształtują umiejętność szanowania zdania innych w omawianym temacie.

 

 

{gallery}E.wczesn./Ja.czytam_15-16{/gallery}