Europejski Dzień Języków Obcych European Day of Languages PDF Drukuj Email
niedziela, 26 października 2014 07:45
 

     Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  Europa może poszczycić się bogactwem językowym, posiada 23 języki urzędowe. Europejski Dzień Języków Obcych to doskonała okazja zarówno do poszerzenia wiedzy, jak i do wspólnej zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami. Również nasza szkoła wyszła z propozycją ciekawego połączenia nauki i zabawy. Organizatorami tego dnia byli nauczyciele języków obcych, pani Ewelina Bułka (język angielski) i pani Maria Kozioł-Gawęda (język angielski). Trzeba jednak podkreślić, że Dzień Języków Obcych nie odbyłby się bez zaangażowania dyrekcji, całego grona pedagogicznego oraz ciężkiej pracy uczniów.

     Głównym celem Europejskiego Dnia Języków Obcych było połączenie zabawy i nauki. Nasi uczniowie mieli za zadanie wylosować kraje, które zaprezentują. Pomysłów było wiele, uczniowie pracowali wspólnie z wychowawcami co przyniosło wspaniałe efekty. Uczniowie zaprezentowali flagi Państw, które wylosowali stosując różne pomysły.

Wylosowane Państwa:

·         Klasa IV – Włochy

·         Klasa V – Szwecja

·         Klasa VI – Rumunia

·         Klasa I gimnazjum – Bułgaria

·         Klasa II gimnazjum – Niemcy

·         Klasa III a gimnazjum – Francja

·         Klasa III b gimnazjum – Hiszpania

Efekty pracy uczniów został oceniony przez nauczycieli języka angielskiego:

Werdykt:

Miejsce I – klasa V

Miejsce II – klasa VI

Miejsce III – klasa I gimnazjum

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zabawę! 
 
                                                                                                                           Maria Kozioł - Gawęd
 
{gallery}Wydarzenia/dzien_jezykow_2014{/gallery}