"Popołudnie z Mamą i Tatą" 23 V 2009r. PDF Drukuj Email
sobota, 23 maja 2009 20:00

     Stało się już tradycją, że co roku w maju lub czerwcu Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i uczniowie ZSP w Bachowicach organizują festyn rodzinny „Popołudnie z mamą i tatą”. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w dniu 23 maja i było to już IX tego typu spotkanie w historii szkoły. Tym razem odbyło się pod hasłem „Rodzina, ach rodzina”. Program imprezy był bardzo bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno w sferze ciała, jak i ducha.

     Wśród licznych atrakcji znalazły się piosenki, występy taneczne, skecze i kabarety o tematyce rodzinnej. Podczas zabawy każdy mógł zaspokoić swój głód i pragnienie w dobrze zaopatrzonym bufecie. Zabawę uprzyjemnił nowo powstały zespół muzyczny „Amulet” w składzie: Karolina Gołba – wokal, Krzysztof Bartel – organy i akordeon, Mateusz Przystał – gitara elektryczna, Damian Majeran – organy.

     Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Balonek, po czym zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez młodszych i starszych uczniów szkoły. Głównymi prowadzącymi byli gimnazjaliści – Karolina Bobak i Bartłomiej Warzecha, natomiast część konkursową poprowadzili – Patrycja Kufel i Damian Gołba.          

     Duże zainteresowanie wzbudziła, jak zawsze, loteria fantowa. Nie mniejsze powodzenie miały konkursy: rodzinny, karaoke i „Milionerzy”, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody.          

     W konkursie rodzinnym wzięły udział trzy rodziny: p. Babińscy, p. Głębiowie, p. Orkiszowie. Rywalizowały one między sobą w czterech konkurencjach, takich jak: czy znasz swoje dziecko, konkurs kulinarny, pranie pieluch, wiersz lub piosenka o rodzinie. Konkurs wzbudził wiele emocji i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali p. Iwona i Janusz Głębiowie z synem Kamilem.           

     Kolejnym konkursem, przeznaczonym dla publiczności, było cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością karaoke. Na estradzie zadebiutowało pięciu wykonawców, którzy zaprezentowali wokalne talenty w przebojach współczesnych  i tych sprzed lat. Zwycięzcą została uczennica klasy II gimnazjum – Katarzyna Zybek.          

     Podczas tego popołudnia uczniowie mogli także wykazać się swoją wiedzą  z różnych dziedzin nauki w konkursie „Milionerzy”. W roli prowadzącego wystąpił uczeń klasy I gimnazjum – Michał Bąk, który świetnie wcielił się w postać Huberta Urbańskiego. Najwyższym poziomem wiedzy oraz niezwykłą błyskotliwością wykazał się uczeń klasy VI – Krzysztof Warzecha.          

     Za przygotowanie scenariusza, konkursów oraz oprawy muzycznej imprezy odpowiedzialne były - p. Gabriela Błachaniec, p. Elżbieta Marek, p. Barbara Zbigniewicz.          

     Mamy nadzieję, że każdy z przybyłych gości świetnie się bawił przy muzyce, tańcu i innych atrakcjach, a do domu wrócił z mniejszą lub większą wygraną.           

     Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

{gallery}popoludnie{/gallery}