Tytuł „Dziecięcego Wójta Gminy 2013” dla Katarzyny Bobak z klasy V PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2013 11:06

     W samo południe 28 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach odbył się konkurs o tytuł „Dziecięcego Wójta Gminy 2013”.

Do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł przystąpiło 27 uczniów szkół podstawowych z całej gminy. Wśród ubiegających się o miano wójta byli też reprezentanci naszej szkoły: Karolina Kajdas, Joanna Sieprawska z klasy VI oraz Katarzyna Bobak i Leszek Kajfasz z klasy V. Aby zdobyć upragniony tytuł uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy o samorządzie terytorialnym. Składał się on z 20 pytań zamkniętych i otwartych. Najlepiej z trudnym testem poradziła sobie uczennica naszej szkoły – Katarzyna Bobak. To jej przypadł tytuł „Dziecięcego Wójta Gminy”. W nagrodę 5 czerwca Kasia przejęła w swoje władanie Urząd Gminy, gdzie dzielnie pełniła tę odpowiedzialną funkcję. Poczynania młodszej koleżanki mogli podziwiać uczniowie klas II gimnazjum, którzy w tym dniu przybyli do Urzędu  Gminy na zajęcia edukacyjne. Kilka zdjęć ze wspólnych obrad dziecięcej sesji gminy prezentuję poniżej.

                                                                                                 Janina Jezierska-Bobak

{gallery}Wydarzenia/Tyt.Wojta_2013{/gallery}