Dzień Dziecka z piłką nożną PDF Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2013 16:40

     W niedzielę, drugiego czerwca 2013 roku w Krakowie, w ramach Dnia Dziecka, odbył się Turniej Dzikich Drużyn imienia Tadeusza Kusia. Zmagania chłopców z klas 4-6 miały miejsce na bocznym boisku TS Wisła Kraków.

     Rywalizacja przebiegała drużynowo. Zostały utworzone dwie grupy,  w każdej 4 zespoły. Pierwsze dwie ekipy z każdej grupy zagrały w półfinałach.

     W zawodach wzięli udział zawodnicy z Gminy Spytkowice jako zespół ,,Spytkowice”. Naszą drużynę reprezentowali chłopcy ze szkół: Spytkowic, Bachowic, Ryczowa oraz Półwsi. Nasi zawodnicy w grupie rywalizowali z Rudnikiem, Tyrawą Wołowską oraz Królami. Po dwóch zwycięstwach i remisie Spytkowice wyszły z grupy i w półfinale zmierzyły się z Wisełką 64. Niestety Nasz zespół po pechowym półfinale nie zdołał zakwalifikować się do finału. Zawodnicy z naszej gminy, po meczu pełnym emocji, wygrali starcie o TRZECIE miejsce. Nie wolno zapomnieć o wyróżnieniu dla bramkarza spytkowickiej drużyny – Kacprze Bartlu, który został uhonorowany tytułem najlepszego bramkarza turnieju.

     Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, a opiekunem grupy ze Spytkowic był Pan Mateusz Wawro. Młodzi zawodnicy zostali wynagrodzeni za swoją walkę pucharem, medalami oraz wieloma gadżetami ulubionego klubu. Po pełnym emocji turnieju gracze oraz opiekunowie wszystkich zespołów mieli zapewnione darmowe wejście na mecz Wisła Kraków-Zagłębie Lubin.

     Gratulujemy wygranej wszystkim finalistom, ale pamiętamy o tym, że głównym celem turnieju była zdrowa, sportowa rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa.

{gallery}Wydarzenia/TDD.Kow_2013{/gallery}

Więcej zdjęć z imprezy można zobaczyć na stronie:

http://skwk.pl/galeria/4096-turniej-dzikich-druzyn-im-tadeusza-kusia.html