Gminny konkurs "Magiczny świat baśni" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 maja 2013 11:32

     10 kwietnia bieżącego roku odbyła się już V edycja gminnego konkursu „Magiczny świat baśni” dla klas III EW, zorganizowanego przez p. Agatę Flaga i p. Elżbietę Marek. W tym roku konkurs dotyczył wybranych baśni braci Grimm. Były to baśnie mało znane, co zwiększyło stopień trudności konkursu.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny, wyłonione na drodze eliminacji szkolnych, reprezentujące szkoły z:

  • Chałupek - Wiktoria Ściera, Jakub Stokłosa, Agnieszka Sekuła,
  • Miejsca - Gabriela Żmuda, Sara Rzońca, Wiktoria Dębska,
  • Ryczowa - Julia Piotrowska, Patrycja Gierek, Mikołaj Krystian,
  • Spytkowic - Oliwia Glistak, Mateusz Mostowik, Szymon Kołaczek,
  • Bachowic - Dominika Latko, Aleksandra Przejczowska, Oliwia Miarka.

     Oprócz tradycyjnych konkurencji na sprawdzenie wiedzy tj. „Pytania” umieszczone w balonach, „Rekwizyty” ukryte za jabłkami umocowanymi na drzewie, „Krzyżówka”, „Jaki to tytuł?”, znalazły się też konkurencje nietypowe takie jak „Motyw wędrowny”. W przeprowadzeniu  tej konkurencji pomogli nam wolontariusze z klasy V (Karolina Matura, Paulina Wójtowicz, Kamil Przystał), którzy byli przebrani za postacie bajkowe. Były też „Kalambury literackie”, w których wolontariuszka (Agnieszka Kurdziel) pięknie rysowała skojarzenia związane z wybranymi baśniami. Uczniowie mieli również za zadanie wykonać „Stronę tytułową” z puzzlami do wylosowanej baśni. W konkurencjach oprócz wiedzy niebagatelną rolę odegrał również refleks. Wszyscy uczestnicy naszego konkursu wykazali duże zaangażowanie, co widać, było po rumieńcach na ich twarzach.

     Ostatecznie, po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce, głównym zwycięzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej - Punktu Filiarnego w Chałupkach zajmując I MIEJSCE.

Kolejne miejsca zajęli:

II MIEJSCE – SP z Miejsca

III MIEJSCE – SP z Bachowic

IV MIEJSCE – SP ze Spytkowic

V MIEJSCE – SP z Ryczowa

     Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy, nauczycielom dziękujemy za przygotowanie swoich wychowanków do konkursu i kibicowanie im podczas konkursowych zmagań.

{gallery}K.gm.MSB_2013{/gallery}