„CHRISTMAS CRACKER” w naszej szkole PDF Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2012 18:49

    Grudzień jest dla wszystkich, miesiącem oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Również w Anglii, dzieci z utęsknieniem oczekują tych jedynych w swoim rodzaju dni w roku. Święta w Anglii różnią się od świąt w Polsce.

     W Anglii dzieci cieszą się na myśl o rozrywaniu angielskich cracker’ów w gronie rodzinnym. Po raz pierwszy angielski cracker pojawił się w naszej szkole. Uczniowie z klas I, IV oraz V Szkoły Podstawowej doświadczyli rozrywania angielskiego cukierka. Dla zainteresowanych ‘cracker’ jest to papierowy cukierek który rozrywają zawsze dwie osoby. W takim cukierku znajdują się mała zabawka, kawał po angielsku oraz papierowa korona, którą każdy zakłada na głowę. Ta tradycja obowiązuje każdym angielskim domu podczas świątecznego obiadu w I dzień świąt Bożego Narodzenia.

{gallery}Wydarzenia/Ang.cracker_2012{/gallery}