Wyjazd do Teatru "GROTESKA" PDF Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2012 18:14

     Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci, w związku z tym postanowiłyśmy w tym roku szkolnym zorganizować dla naszych przedszkolaków wyjazd do prawdziwego teatru. Dla większości dzieci z miejscowości tak małej jak nasza, wycieczka do teatru, czy kina, jest niczym wyprawa na nowy, nieznany ląd.

     15 października 2012r. wyruszyliśmy odkrywać świat Teatru Lalki i Aktora w Krakowie. Najpierw obejrzeliśmy zgromadzone w wieży widokowej i w kawiarni teatralnej rekwizyty, afisze teatralne i stare, będące już na zasłużonej "aktorskiej emeryturze" lalki, marionetki, pacynki. Następnie zajęliśmy miejsca na widowni. Wszystko było interesujące: scena, kurtyna, niesamowite oświetlenie, widownia. A potem rozpoczął się spektakl - "O Kasi, co gąski zgubiła″. Jest to opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk. Zrozpaczona zniknięciem gąsek, dziewczynka wyrusza w daleką drogę, by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Pomysłowe lalki i scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny oczarowały małych widzów. Już od prologu sztuki dzieciaki  dały się wciągnąć do wspólnej zabawy. Za sprawą wspaniałych aktorów stały się prawdziwymi współuczestnikami przedstawienia. Warto było zorganizować  wycieczkę i znaleźć się na widowni, aby widzieć ich spontaniczne reakcje: śmiech, zdziwienie, zaniepokojenie, ulgę i ogromną radość!!!!

Przedstawienie nauczyło nas jak ważną rolę w życiu ma przyjaźń i że warto pomagać innym ludziom, bo to zawsze przynosi dobre rezultaty.

{gallery}15102012{/gallery}