Liderzy SU z Bachowic na OPPM w Warszawie… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2012 06:33

28 maja 2012r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Najaktywniejsi uczniowie z całej Polski mieli możliwość zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy. Wśród zaproszonych prawie 100 zespołów znaleźli się również Liderzy SU z Bachowic. W OPPM udział wzięli: Dagmara Mielczarek, Anna Wójtowicz, Małgorzata Jodłowska i Krzysztof Kadzik pod opieką pani Agnieszki Harmaty.

W czasie uroczystej inauguracji OPPM Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, podkreślała ważną rolę prezentowanych projektów w procesie edukacji. Chwaliła inicjatywy młodych, zaś nauczycielom gratulowała zapału i oddania.  Było nam niezwykle miło, kiedy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pani Monika Smoleń zwróciła uwagę na nasze własnoręcznie ozdobione koszulki. Powiedziała,
że młodzi ludzie, którzy wyznają – I  KULTURA, muszą być wyjątkowi.

Na swoim stoisku nasi uczniowie przedstawili własne dokonania, a także dumnie promowali środowisko lokalne. Trzeba przyznać, że wzbudziliśmy duże zainteresowanie, bo odwiedziło nas mnóstwo osób – niektóre z nich dokonały pamiątkowych wpisów do kroniki SU. Hasło projektu I  KULTURA – JESTEŚMY KULTURALNI NIE TYLKO WIOSNĄ, pomysłowe koszulki, ciekawe inicjatywy i niebanalne upominki zrobiły swoje. Na stronie http://ceo.org.pl/pl/o-nas/OPPM-inspiruje można przeczytać min.: Kolejnym hitem OPPM były inicjatywy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Gimnazjum nr 3 w Bachowicach. Zaprezentowali, jak spędzili miniony rok, a działo się u nich wiele……

Co właściwie dał nam udział w OPPM? Niewątpliwie najważniejsza była możliwość rozmowy z ekspertami związanymi z edukacją, którzy przyglądali się projektom, dzielili się swoim doświadczeniem i inspirowali do kolejnych działań. Podczas pobytu w Warszawie nawiązaliśmy też wiele nowych znajomości, min. z Gimnazjum nr 3 w Lublinie oraz pozyskaliśmy nowe pomysły na przyszłość. Było to dla nas wartościowe doświadczenie.
Za umożliwienie nam wyjazdu do Warszawy serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Spytkowice Panu Mariuszowi Krystianowi, który zawsze wspiera inicjatywy młodych ludzi i potrafi wykazać zrozumienie dla ich pomysłów oraz pełnomocnikowi ds. Rozwoju Promocji i Strategii Gminy Panu Wojciechowi Bałysowi.

Agnieszka Harmata

{gallery}samorzad/zdj3{/gallery}