Akademia z okazji Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email
sobota, 10 maja 2008 10:22

W dniu 30.04.2008 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej wzięli udział uczniowie kl. III B szkoły podstawowej.

W dniu 30.04.2008 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej wzięli udział uczniowie kl. III B szkoły podstawowej.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny miał uświadomić uczniom naszej szkoły jakie znaczenie dla młodego pokolenia ma słowo wolność. Naród, który nie zna lub zapomina o swojej przeszłości powoli ginie, a przecież my wszyscy stanowimy jego cząstkę i wyłącznie od nas zależy, jak będziemy obchodzili ważne rocznice. Poetycka wędrówka w przeszłość Polski była niewątpliwie doskonałą lekcją historii i próbą połączenia ważnych, dla nas Polaków, wydarzeń z współczesnością, z tym, jakie wartości winien pielęgnować każdy z nas.

Na zakończenie apelu uczniowie zaprezentowali poloneza, który został nagrodzony gromkimi brawami.