Wspomnienia z "Zielonej Szkoły" 2011 PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2011 00:00

     Uczniowie kl. 3 i 4 Szkoły Podstawowej z Bachowic przebywali na Zielonej Szkole w Świnoujściu od 14 maja do 25 maja 2011 roku, pod opieką p. Lucyny Dzidek, p. Lucyny Maślany, p. Elżbiety Marek.

     Program imprezy był bardzo bogaty i napięty. Jedną z pierwszych i ciekawych atrakcji był pobyt na Termach Bałtyckich w niemieckim mieście Ahlbeck, gdzie każdy mógł zrelaksować się po długiej i męczącej podróży pociągiem.

     Zorganizowano też całodniowe wycieczki do:

- Berlina,

- Wolińskiego Parku Narodowego na wyspie Wolin (panorama na 44 wyspy - Wzgórze Zielonka, Jeziorko Turkusowe),

- Wolina (osada Wikingów), Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów (Muzeum Figur Woskowych, aleja gwiazd, molo),

- Heringsdorf -  rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.

     Ponadto uczestnicy mieli być może niepowtarzalną okazję zwiedzić Prom Dalekomorski odbywający rejsy do Skandynawii oraz Fort Zachodni (fort obronny), w którym mogli „przenieść się” w XIX w. i zobaczyć różne rodzaje broni, umundurowanie i sprzęt wojskowy z tamtych czasów.

     W wolnym od zorganizowanych imprez czasie grupa uczniów korzystała z nadmorskiej plaży, promenady i innych uroków Świnoujścia.

     Dodatkowym przeżyciem dla uczniów klas 3 było napisanie testu kompetencji z języka polskiego i matematyki zorganizowanego przez OKE Kraków.

     Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji, poszerzył wiedzę uczniów, nauczył samodzielności i współdziałania w grupie.

{gallery}Ziel.Szk.2011{/gallery}