Ślubowanie Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
środa, 03 listopada 2010 00:00

Od kilku lat pasowanie na ucznia należy do jednej z najważniejszych uroczystości szkolnych. Dla pierwszaków ze szkoły podstawowej okres poprzedzający to święto, to czas wdrażania się  w społeczność szkolną, poznawania zasad funkcjonowania szkoły, swoich praw i obowiązków.

W dniu 7 października 2010 roku po wielu dniach przygotowań w Zespole Szkolno  – Przedszkolnym w Bachowicach odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla pierwszaków, ale dla całej społeczności szkoły,  dla rodziców i nauczycieli.
Z okazji pasowania klasa II z wychowawczynią, przedstawiła musical o nauce liter, adresowany do pierwszaków i ich rodziców.
Dzieci z klas pierwszych musiały popisać się wiedzą na temat znajomości swojej szkoły, znajomością kodeksu ucznia, a także „Katechizmu polskiego dziecka”

Przyrzekam być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym uczniem,
swym zachowaniem i nauką,
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Takie ślubowanie z wypiekami na twarzach, uroczyście złożyli uczniowie klas pierwszych, a Aktu pasowania na ucznia szkoły, poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia ogromnym ołówkiem, dokonała p.dyrektor Małgorzata Balonek.
Błyskały flesze aparatów i kamer. Były upominki i ciepłe słowa. Wszyscy pomyślnie przeszli "pierwszy egzamin" i zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Od teraz są pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bachowicach.
 Gratulujemy!!
                                                                                                                                         K. Łosiowska

 

{gallery}12142010{/gallery}