POMAGAMY INNYM PDF Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2020 14:10

W okresie przedświątecznym pomimo trudnych okoliczności - pandemia wirusa, Szkolne Koło Wolontariatu „My dla Innych” zorganizowało dwie akcje.

Pierwszą z nich była zbiórka podarunków dla zwierzaków z Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przez dwa tygodnie przed szkołą stał specjalny pojemnik, do którego można było przynosić: zabawki dla zwierzaków, karmy i koce.

Uczniowie szkoły wykazali się dużą empatią wobec zwierząt i chętnie brali udział w zbiórce. Zebrano: 3,10 kg konserw dla kotów, 18,33 kg konserw dla psów, 16,96 kg suchej karmy dla kotów oraz 88,88 kg suchej karmy dla psów.

Drugą akcją było wykonanie upominków świątecznych dla podopiecznych zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej z Wadowic oraz Centrum Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych „Anioły na Górce” Caritas Archidiecezji Krakowskiej ze Spytkowic.

Jeździliśmy tam w poprzednich latach osobiście z występem artystycznym i upominkami, jednak ten rok nam na to nie pozwolił. Upominki wykonywaliśmy wspólnie z Przedszkolnym Wolontariatem „Małe Serca - Wielki Dar” oraz z Kołem Gospodyń Wiejskich.

W tym roku przygotowaliśmy choinki z materiału, przyozdobione perełkami. Wykonaliśmy 134 choinki, które z życzeniami świątecznymi zawieźliśmy do Domu i Ośrodka.

Dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy byli bardzo wzruszeni, gdy otrzymali nasze podarunki! To dla nas wolontariuszy jest bezcenne i ma największą wartość! Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość drugiemu człowiekowi! Dziękujemy również za wszystkie serdeczne słowa i podziękowania!


Agata Flaga