„ŚLUBUJĘ UCZYĆ SIĘ TEGO, CO PIĘKNE I MĄDRE” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2020 20:21

14 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość, ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Aby zyskać sobie prawo zostania prawdziwymi uczniami naszej szkoły, uczniowie klasy 1a i 1b musieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne oraz pokazać, że znają i kochają swój kraj. Egzamin zdali bez żadnych trudności i zdobyli przepustkę na przystąpienie do uroczystego ślubowania i pasowania.

Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości, było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor. Przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło, też upominków od rodziców oraz pamiątkowych zdjęć. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Naszym Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Kinga Folga – wychowawczyni kl. Ib

Kazimiera Łosiowska – wychowawczyni kl. Ia