100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II PDF Drukuj Email
niedziela, 17 maja 2020 20:47

18 maja 2020 r. mija 100 lat od narodzin w Wadowicach Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Jak wielki to był Człowiek, świadczy fakt, że bardzo często ludzie mówią: Jan Paweł II Wielki.

O życiu naszego wielkiego i świętego (od 27 kwietnia 2014 r.) Rodaka, w ostatnich dniach bardzo dużo możecie usłyszeć i obejrzeć w środkach masowego przekazu.

W naszym kraju, w niedzielę 17 maja, rozpoczęły się główne rocznicowe uroczystości, które będą trwać przez najbliższe dni. Dlatego bardzo Was zachęcam, aby skorzystać z tej bogatej oferty i poznać lub przypomnieć sobie informacje o życiu św. Jana Pawła II.

Możecie również zapoznać się z poniższymi linkami, które przybliżą Wam życie św. Jana Pawła II:

https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A

https://www.youtube.com/watch?v=ZIYIkcm5JLE

A teraz zaśpiewajcie ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II – „Barkę”:

https://www.youtube.com/watch?v=Kz7DsHyvGy0

Wspólnie z Rodzicami wysłuchajcie nagrania z 1999 r., kiedy to Jan Paweł II odwiedził Wadowice i wspominał swoje dzieciństwo. Jest to długi film (trwa prawie 2 godziny), ale od 35 minuty rozpoczyna się przemówienie Papieża, na którym wspomina swoje dzieciństwo i lata młodzieńcze w Wadowicach.

https://www.youtube.com/watch?v=SDo7s9XwMu4

Zapraszam również na wirtualne zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach:

https://domjp2.pl/

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego, którą nauczył go jego tata – Karol Wojtyła senior. Papież odmawiał ją przez całe życie:

https://misericors.org/modlitwa-sw-jana-pawla-ii-do-ducha-swietego/