Szkolna Księga Pamięci z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 12:11

„Opowiem Ci o papieżu Polaku”
– Szkolna Księga Pamięci utworzona z okazji
100-lecia urodzin Jana Pawła II 
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach


Kochani Uczniowie, w tym roku, jak już wszyscy wiecie, przypada 100-rocznica urodzin Karola Wojtyły – naszego Papieża Jana Pawła II. W związku z niecodzienną sytuacją epidemiologiczną, nie możemy zorganizować dorocznego Koncertu dla Jana Pawła II. Chcemy jednak uczcić Jego Osobę w inny sposób. Postanowiliśmy stworzyć Szkolną Księgę Pamięci, do której stronę może zaprojektować każdy z Was. Karta do kroniki może zawierać rysunek, obraz związany z osobą i nauczaniem Papieża, wybrany cytat, wiersz lub inną formę literacką czy plastyczną. Ma to być Wasz hołd złożony Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego piękne Życie i niezwykły Pontyfikat. Po powrocie do szkoły, zostanie utworzona Księga w wersji papierowej, natomiast jeszcze w maju pojawi się ona w wersji elektronicznej na stronie szkoły lub/i You Tube.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w to przedsięwzięcie, gdyż Papież Polak powiedział:Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”.

 

Celem przedsięwzięcia jest:

• popularyzacja wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II,
• rozwijanie kreatywności uczniów, zainteresowania różnorodnością technik plastycznych i  literackich,
• rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji,
• wymiana doświadczeń twórczych.

Forma prac:

Technika wykonania kart, zarówno pod względem plastycznym, jak i literackim, dowolna: 

- kredka, farby, grafika, wydzieranka, kolaż;

– wiersz, opowiadanie, reportaż, felieton.

Każda karta musi być w formacie A4 – orientacja pionowa lub pozioma.

Korzystajcie z przykładów, inspiracji z internetu, książek, opowiadań osób starszych, pamiątek rodzinnych… ale praca ma być pracą samodzielną.

 

Termin wykonania i przekazania prac:

Prace plastyczne przekazujemy w formie zdjęcia, natomiast literackie w Wordzie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - w temacie proszę wpisać: KSIĘGA-JPII i swoje dane: imię i nazwisko, klasa (uczniowie klas IV-VIII).

Uczniowie klas I-III przekazują prace do swoich wychowawców, na ich adresy mailowe.

Termin nadesłania prac 13 maja 2020 roku

 

Nagrody:

Każda karta zostanie oceniona – ocena z plastyki lub/i języka polskiego, autorzy najlepszych prac otrzymają po powrocie do szkoły nagrody książkowe ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Stokrotka”.

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, `    

Jesteśmy do Waszej dyspozycji – w razie pytań, wątpliwości, potrzeby konsultacji proszę pisać na podany wyżej adres mailowy albo na Librusa.

 

Pozdrawiamy i życzymy udanej pracy!

 

Jadwiga Stanek

Agnieszka Harmata

Elżbieta Marek