APEL WIELKANOCNY PDF Drukuj Email
czwartek, 08 kwietnia 2010 14:58
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania.
      Dnia 31 marca 2010 roku, uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bachowicach, przygotowali apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Apel ten poprowadzili uczniowie pod opieką Pań: Agnieszki Harmaty,Sylwii Przejczowskiej oraz Siostry Elizy. Akademia miała formę programu telewizyjnego. Redaktorzy próbowali odszukać miejsce pobytu Mistrza z Nazaretu. Równocześnie szukali odpowiedzi na pytanie "Kim On jest?
W rozmowie z biznesmenem Jezus okazał się  marnotrawcą pieniędzy.  Dla bogacza najważniejsze było dobra matereialne. Maria Magdalena nazwała Jezusa Miłością, która przebacza. Na Górze Błogosławieństw redaktor ustalił, o czym nauczał: mówił, że szczęśliwymi ludźmi są ci, którzy są ubodzy na duchu, wprowadzają pokój, pragną sprawiedliwości, są czystego serca. Poszukiwania doprowadziły dziennikarzy pod Górę Golgotę. Tam znajdowali się różni ludzie.Jedni uważali Jezusa za oszusta. Inni byli przekonani, że ten człowiek, który umarł na krzyżu to prawdziwy Bóg. Przedstawienie zakończyło się sceną, która ukazała zwycięstwo Jezusa - poszukiwany Mistrz z Nazaretu Zmartwychwstając pokonał śmierć, pokonał grzech, a teraz jest z nami. Oprócz występu mogliśmy usłyszeć pieśni wielkanocne w wykonaniu zespołu szkolnego.
    Na koniec głos zabrała  pani Dyrektor Małgorzata Balonek, która kilkoma ciepłymi słowami podziękowała organizatorom oraz wykonawcom, a także złożyła życzenia świąteczne wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom naszej szkoły. Zapraszam do galerii zdjęć.
{gallery}wielkanoc{/gallery}